• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

...::: Kırşehir Koleji :::...

Yeni Bir İnsan, Yeni Bir Dünya

Okulumuz

     1991-1992 eğitim ve öğretim yılında hizmete açılan ve her geçen gün yetiştirdiği bilinçli, aydın, donanımlı bireylerle eğitim kalitesini yükselten okulumuz, bu  tecrübeyle kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atmıştır.

    Tarihsel bir kültüre ve misyona sahip her okulun gerek eğitim anlayışlarını gerekse yetiştirmek istediği öğrenci modelini tespit edip çalışmalarını bu ilkeler doğrultusunda yaptığını görüyoruz. Eğitime bu dikkatle baktığımızda okulumuzun ruhu olarak adlandırabileceğimiz ve mutlaka her öğrencimize de sinmesi için emek verdiğimiz bu özellikleri şöyle sıralayabiliriz.

 Okulumuz;

l . Dürüst

2. Çalışkan

3. Plânlı

4. Özgüven sahibi

5. Araştırmacı ve elde ettiği bilgileri uygulama yetisine sahip

6. Eleştirel düşünceye açık

7. Analitik muhakeme gücüne sahip

8. Ana dilini kusursuz konuşabilen

9. Milli değerlerini özümseyip, çağdaş dünyayla kuracağı ilişkide başarılı

10. Entelektüel bakış açısına sahip bireyleri yetiştirir.

       Çağdaş okul mimarisine uygun inşa edilen okulumuz, iki ana binadan oluşmaktadır. Birinci binamızda 20 kişilik 16 tane dershane, 2 fen laboratuarı, 1 Bilgisayar laboratuarı, televizyon-VCD-DVD, teknoloji sınıfı, resim, müzik ve sağlık odaları bulunmaktadır. İdari heyetin de merkez binada bulunduğu bu yapı teorik derslerin verildiği merkezdir.

       Okulumuzun ikinci binasında ise modern eğitim standartlarına uygun, her türlü sportif faaliyet ve bunun yanında çeşitli organizasyonlar için de elverişli spor salonu ve 400 kişi kapasiteli sahne sanatları yanında her türlü gösteri için uygun yemekhanesi mevcuttur.

     Okulumuz Kırşehir-Kayseri yolu üzerinde 25.000 metrekare üzerine kurulmuş, merkezi ısıtma sistemiyle ısıtılan ve modernize edilmiş laboratuarlarıyla ilimiz açısından gurur kaynağıdır.

      Özel Kırşehir Koleji, çocuklarımızın eğitiminde mükemmeliyeti esas almış ve dinamik her biri kendi alanında uzman ve dinamik kadrosuyla eğitime devam etmektedir.

      Çocuklarını uzman ellere teslim ederek, gerek davranış, gerek bilişsel gerekse kültürel anlamda donanımlı yetiştirmek isteyen aydınlık Türkiye'nin aydın velileri; hepinizi okulumuzu tanımaya davet ediyoruz.

Hava Durumu
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret135055