• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/kirsehirkoleji
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=03862131991
 • https://www.instagram.com/kirsehirkoleji/
 • https://www.youtube.com/channel/UCkx1pbirBzTDDTyBQwg58NA/playlists

Yabancı Dil Eğitimi

YABANCI DİL EĞİTİMİ
   
   Günümüz koşulları modern bir insanın en az bir yabancı dil bilmesini gerekli kılmaktadır. Gelişen teknoloji, kolaylaşan ulaşım imkânları, farklı ülke insanlarının çok daha kolay ve hızlı bir şekilde iletişime geçmesine olanak sağlamıştır.
   Yabancı dil öğrenme kısaca, bir dili kullanmak için gerekli becerileri kazanma süreci olarak tanımlanabilir. Dil öğreniminde kazanılması ya da edinilmesi gereken temel beceriler dil bilgisi, okuma, yazma ve konuşma becerileridir.
   Yabancı dil öğrenimini ana dil öğrenimiyle karşılaştırırsak; ana dili öğrenen kişinin bu becerileri doğal olarak edindiğini, yabancı dil öğrenen kişinin ise bu becerileri sınıf ortamında edindiğini görürüz. Bu nedenle tartışmasız uluslararası iletişim dili (LinguaFranca) olan İngilizce konusunda uygun ve etkili öğrenme olanakları sağlamayı amaçlıyoruz.
   Okulumuzda İngilizce öğretmenleri eğitim kadromuzun en kalabalık grubunu oluşturmaktadır. Buna ilave olarak ana dili İngilizce olan öğretmenlerimiz İngilizce eğitiminin en önemli tamamlayıcılarındandır. Böylelikle öğrencilerimiz, yabancı dile doğrudan maruz kalmakla beraber bu dili öğrenmeye ve kullanmaya ihtiyaç hissetmektedirler.
   İngilizceyi öğretmek başlıca hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Bu bağlamda Kırşehir Koleji ailesi olarak öğrencilerimize daha sonraki eğitim hayatlarında da temel oluşturacak yabancı dil eğitim olanağı sunmayı ve de öğrencilerimizin yabancı dili kullanmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Kısacası; yabancı dil öğretimindeki temel hedefimiz; öğrencilere farklı kültür ve dillerin varlığını ve küreselleşen dünyada İngilizcenin önemini, oyunlar, şarkılar, canlandırma ve çeşitli aktivelerle fark ettirmek ve yabancı dil öğrenimi için gerekli motivasyonu aşılamaktır.
 • Çift Dilli(Bilingual) Eğitim
   Dil insanın hayatının ilk yıllarında edindiği en önemli beceridir. Çift dilli bireyler ise iki farklı dili ana dili olarak edinmiş kişilerdir. Ancak ebeveynleri farklı dilde konuşan bireyler ya da çok küçük yaşından itibaren farklı bir ülkede farklı bir dile maruz kalan bireyler çift dilli olabilir algısı artık değişiyor. Yeni nesil eğitim kuramları erken yaş eğitimde çift dile maruz kalan çocukların da çift dilli olabileceği görüşünü hayata geçiriyor. Kırşehir’de çift dilli eğitimin öncülüğünü yapan Kırşehir Koleji, anaokulundan başlayarak uyguladığı “Çift Dilli Eğitim” sistemi ile İngilizcede ana dil becerisi edindirmeyi hedefliyor. Bu sistemin amacı öğrencilerin hayatın her alanında İngilizceye maruz kalmalarını ve böylece yeni bir dil edinmelerini sağlamaktır. Yoğun akademik çalışmalar ve araştırmalar sonunda hayata geçirilen sistem, titiz bir çalışma ve planlamayla uygulanıyor.
   Ölçme ve değerlendirme için uluslararası kurumlarla birlikte çalışılıyor. Yabancı dil eğitim kitapları titizlikle seçiliyor. Eğitimin her aşaması uzmanlar tarafından planlanıyor ve hayata geçiriliyor. Kırşehir’de çift dilli eğitimin öncülüğünü yapan Kırşehir Koleji, başarıyla uyguladığı sistemiyle İngilizceye ana dil seviyesinde hakim olacak bireyler yetiştiriyor.

Hedeflerimiz:
 • Dört dil becerisini (okuma - yazma - dinlediğini anlama – konuşma) eşit derecede kazandırmak,
 • Liselere hazırlık,
 • CAMBRIDGE ESOL sınavlarında başarılı olmak,
 • Uluslararası sınavlarda ve proje yarışmalarında başarı kazanmak,
 • LGS’de yabancı dil başarısını en üst seviyede tutmak.
 • Uluslararası Sınavlar
   Kırşehir Kolejinde uluslararası geçerliliği olan ve bağımsız merkezler tarafından yapılan sınavlarla öğrencilerinin dil edinim gelişimleri objektif bir yöntemle takip edilir. CAMBRIDGE Esol Exams vasıtasıyla öğrencilere yabancı dil kazanımlarına göre özel olarak hazırlanmış sınavlar uygulanır. Öğrenci bazında raporlamalar ve sertifikalar öğrenci, öğretmen, okul idaresi ve veliye takip, teşhis ve telafi imkanı sağlar ve ayrıca öğrenciye sadece kendi okulundaki öğrenciler arasındaki yabancı dil yeterliliğini değil, diğer ülkelerde yaşayan yaşıtları arasındaki yabancı dil yeterliliğini de ölçme fırsatı verir.
 • Kişiye Özgü Öğretim Modeli
   "Kişiye Özgü Öğretim Modeli" dil ediniminde de etkin olarak uygulanmaktadır. Her öğrenciye desteklenmesi gereken becerileri doğrultusunda "bireye özel" ödevler verilmektedir.
 • Teknoloji Kullanımı
   Dil öğrenimini pekiştirmek amacıyla teknolojiden en etkin şekilde yararlanılmaktadır. Bilgisayar desteğiyle zenginleştirilen dersler, öğrencilerin dil öğrenme motivasyonunu güçlendirirken, teknoloji kullanımıyla öğrencilerin kendi kendine öğrenme yeteneği de gelişmektedir.
 • Avrupa Dil Portfolyosu ve Cambridge Sınavları
   Öğrencilerimiz, Avrupa Dil Portfolyosu çalışmaları ve sene sonunda yapılan Cambridge sınavları çerçevesinde yabancı dil seviyelerinin uluslararası standartlara uygun olduğunu belgelendirebilir.
 • Yaz Okulları
   Öğrencilerimize her yıl, İngiltere veya çeşitli Avrupa ülkelerinde seçkin yaz okulu programlarına katılma ve dili doğal ortamında kullanarak pekiştirme fırsatı verilmektedir. Öğrencilerimizin yaz aylarında da İngilizceyi günlük yaşamda kullanabilmeleri sağlanmaktadır. Bu süreçteki dil eğitimi; akademik, kültür ve spor faaliyetleri örgüsü içinde verilmektedir.
Hava Durumu
Takvim
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret211262