• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

...::: Kırşehir Koleji :::...

Yeni Bir İnsan, Yeni Bir Dünya

Vizyonumuz


Özel Kırşehir İlköğretim Okulu, milli eğitimin genel amaç ve ilkeleri doğrultusunda, temel bilgi ve becerilere sahip, eleştirel düşünebilen, etkili iletişim kurabilen ve yaratıcı bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Amacımız; okulumuzdaki eğitim sisteminin temelini oluşturan bilim, sevgi ve hoşgörü ilkelerinin ışığında öğrencilerimize demokratik ve çağdaş bir eğitim ortamı sağlamaktadır. Bu ortamda öğrencilerimiz, bireysel öğrenme ve ekip çalışması becerilerini kazanmakta, kendilerine sağlanan aktivite imkânlarıyla da ilgi duydukları güzel sanatlar, spor v.b. alanlarda yeteneklerini geliştirmeye teşvik edilmektedir.

Çağımızda bilim ve teknolojideki hızlı gelişmeler sonucunda ortaya çıkan toplumsal ihtiyaçlar, beraberinde bu ihtiyaçları karşılayabilecek yaşam boyu öğrenen insan profilini geliştirmiştir. Her yaşta ciddi olarak ele alınması gereken bir süreç olarak kabul gören yaşam boyu öğrenme; bireyin bilgiye ulaşabilmesi, ulaştığı bilgiyi yorumlayabilmesi, ihtiyacına uyarlayarak kullanabilmesi ve paylaşabilmesidir.

Bilginin çok hızlı ve sürekli değiştiği çağımızda yeni öğretim programları da artık “Neyi Öğrendiğimizi” değil “Nasıl Öğrendiğimizi” ön plana çıkarmaktadır. Alınan bilginin yorumlanması, anlamlı hale getirilmesi ve günlük hayatla ilişkilendirebilmesi temel hedeftir. Bilgiye herhangi bir şekilde sahip olmak, bilgiyi pasif şekilde depolamak, bilgiyi öğrenmek anlamına gelmemektedir. Birey ancak kendi cevaplarını bulduğunda ve kavramları zihinsel süreçlerine dahil ederek yapılandırdığında öğrenmektedir.

Tam gün ve karma eğitim yapılan okulumuzda, Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenmiş öğretim programlarının yanı sıra; öğrencilerimiz, haftalık 40 saate varan derslere ek olarak, İngilizce ağırlıklı olmak üzere, drama, sosyal ve kültürel aktiviteler ve çeşitli branşlarda spor eğitimi almaktadırlar.

Okulumuzda öğrencilerimiz birinci sınıftan itibaren İngilizce eğitimi almaktadır ve yine birinci sınıftan itibaren Görsel Sanatlar, Müzik, Bilgisayar, Beden Eğitimi gibi dersleri branş öğretmenlerinden ve uzman öğretim elemanlarından almaktadırlar.

Hava Durumu
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret135062